E-Bikes

Bu kategoride kayıtlı ürün yok


Açıklama:

Bisiklet dendiğinde aklımıza pedal gücü ve doğa ile iç içe bir yolculuk geli. Elektrikli bisikletler ise bu varsayımı çöpe atıyorlar ve oldukça farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyorlar. Burada kilit faktör ise motor gücü olarak karşımıza çıkıyor. 1000 W seviyesine kadar olan motor gücü ehliyet isterken, bisikletlerde bu seviye oldukça düşürülür. Amaç kullanıcının zorlanmadan bisiklet sürebilmesini sağlamaktır. Bu yüzden bu bisikletlerin güçleri 250 W’ye kadar olarak belirlenmiştir.

Saatte 40 veya 50 kilometreye kadar hız yapabilen bisikletlerin ana olayı ise az önce de söylediğimiz gibi insan gücünü tamamen yok etmesidir. Yokuşlar ve zorlu yollarda böylece kolaylık seyahat edilebilmektedir.

Yorulmadan bisiklet kullanmak oldukça güzel bir gelişme olsa da, bu oyuncakların birkaç bariz eksi yönü olduğunu da belirtmek şart. Öncelikle, halen uzun mesafeleri kat edemiyorlar. Bu yüzden uzun yollarda elektrikli bisiklet kullanmak pek akıl karı değil. Pedalsız versiyonlar aküleri bittiği anda sürücüyü yolda bırakıyorlar. Ortalama 6-7 saat sürüş imkanı sunan bisikletlerin biraz daha gelişmesini beklemekte fayda var.

Tüm bu artı ve eksiler bir araya geldiğinde, yeni bisiklet modellerini beklemekte fayda var. Manual seçenek sunan modeller oldukça yüksek fiyatlarla karşımıza çıkabiliyorlar.